10

Dziś zaczerpniemy sobie z koncepcji ajurwedyjskiej i skorzystamy z mocy żywiołów, a konkretnie – z mocy żywiołu wody.

To właśnie on odpowiada za spontaniczność w życiu i za taki generalny flow, w którym zamiast walczyć z otoczeniem, szukamy swojej własnej drogi.

Zwróć uwagę na wodę w rzece – potrafi poradzić sobie z przeciwnościami na drodze wcale z nimi nie walcząc, często po prostu zgrabnie je omija.

Woda to praktyki skupione na odkrywaniu naszego wewnętrznego źródła mocy, poszukiwaniu kreatywności i twórczej odwagi. Fizycznie przekłada się to na pracę nad płynnością ruchów, elastycznym ciałem i usuwaniem blokad oraz napięć. A także nad… zdrowym i świeżym wyglądem, a co!

Być może po ukończeniu Kalendarza zechcesz przejść sobie przez całe wyzwanie ŻYWIOŁY >>>

Dziś jednak pozostańmy w tym, co tu i teraz.

Woda jest symbolicznie związana z intuicją, wyrażaniem uczuć, czułością i czystością.

Działa oczyszczająco i uzdrawiająco, jest źródłem wigoru – reprezentuje życie i płodność. W wielu religiach zanurzenie w wodzie oznacza odrodzenie. Daje ukojenie, uspokaja i wycisza. Pozwala skupić się oraz wsłuchać w odgłosy podświadomości.

I własnie to jej oczyszczające działanie dzisiaj wykorzystamy.

Zadanie na dziś:

Zadanie na dziś to też kontakt z wodą. Jeśli masz wannę, wykorzystaj do tego wannę, jeśli nie – prysznic będzie tak samo dobry.

W przypadku wanny – niech to będzie kąpiel na miarę bogini, wszelkie świece i płatki róż dozwolone.

Jednak to co jest w tej kąpieli najważniejsze to peeling, najlepiej solny, wykonany właśnie z intencją oczyszczenia. Spłukując go wodą myśl o wszystkich rzeczach, które chcesz odpuścić, zostawić za sobą, oczyścić się.

Praktyka na dziś: