20

Jest niedziela, tuż przed zimowym przesileniem i dziś chciałabym zachęcić Cię do wykonania wspaniałego rytuału jakim jest… 108 Powitań Słońca połączone z rytuałem oczyszczania. Zaleca się, by wykonywać go właśnie na przełomie pór roku. Nadchodzi zima, więc teraz czas jest idealny.

Powitania Słońca to tradycyjna praktyka wykonywana rano, przed wschodem słońca. Ale możesz oczywiście wykonać ją o dowolnej porze.

Przygotuj się do swojej praktyki – oczyść siebie i swoją przestrzeń. Skorzystaj w tym celu z Palo Santo lub białej szałwii. Jeśli nie masz, to po protu ze zwykłej świecy czy kadzidełka. Będzie tak samo dobrze – najważniejsza jest intencja.

Stwórz sobie intencję pozostawienia za sobą tego, co Ci nie służy – niech odejdzie wraz z jesienią. Możesz wykonać rytuał oczyszczający, który znajdziesz w filmie ze spotkania organizacyjnego. W skrócie – zapisz sobie rzeczy, których chcesz się pozbyć na małych kartkach, a potem spal je pojedynczo w ogniu świecy z intencją oczyszczenia i odpuszczania.

A na to miejsce niech pojawi się to, co nowe, świeże i pożądane – sformułuj sobie w głowie dokładną intencję, myśl o tym, czego pragniesz. Możesz też spisać to sobie na kartce.

W czasie praktyki postaraj się ustawić twarzą do słońca albo choć do okna. Wyobrażaj sobie, że wraz z każdym kolejnym powtórzeniem energia słoneczna wnika głębiej w Ciebie, oczyszcza Cię, rozgrzewa i jeszcze bardziej wzmacnia. To dzięki niej otrzymujesz nową siłę życia i kreacji.

Nie musisz oczywiście wykonać 108 powtórzeń! Zrób tyle, ile możesz. Pamiętaj, że możesz też wybrać wersję uproszczoną:

Link do powitań Słońca zostawiam tutaj >>>

Choć całkiem możliwe, że potrafisz je już wykonywać z pamięci.