21

Towarzyszy nam już energia przesilania zimowego, czyli zwycięstwa światła nad ciemnością. I to zwycięstwo ma wymiar nie tylko biologiczny czy astronomiczny – dzień zaczyna się wydłużać, ale również duchowy.

Wspaniała przemiana dzieje się w Tobie i… już nic nie jest w stanie jej zatrzymać.

Ziarno Twoich marzeń zostało zasiane i tylko czekać, aż przerodzi się w ogromne drzewo. Oczywiście wciąż z Twoją pomocą – taka mała roślinka pozostawiona samej sobie bardzo łatwo może stracić swoją siłę. Czyhają na nią szkodniki, susze, mrozy czy po prostu… ludzkie buty, które mogą wdepnąć na taką niewidoczną drobinkę.

Tak samo jest z Tobą, Twoim rozwojem i praktyką – musisz ją chronić i pielęgnować, bo szkodniki w formie lenistwa, Netflixa czy innych wymówek zawsze są gotowe, by zaatakować.

Dziś z nami kolejna nijama – Tapas: umiar i powściągliwość.

To praktyka samodyscypliny i osiągania siły woli, chęć kroczenia obraną ścieżką z zapałem i energią bez względu na niedogodności. Czyli właśnie takie pielęgnowanie swojej praktyki i dbanie o własną energię.

Tapas odmienia, uspokaja oraz oczyszcza nas w szczególny sposób, gdyż umożliwia on utrzymanie kontroli nad nieświadomymi impulsami i nieodpowiednim zachowaniem.

Zadanie na dziś:

Zwróć uwagę na codzienne rzeczy, które kradną Twój czas i sprawiają, że zbaczasz ze swojej ścieżki. Może to będzie telefon i scrollowanie Facebooka? A może coś zupełnie innego?

Zwróć też uwagę na osoby, które Cię otaczają – czy przypadkiem nikt nie wchodzi z buciorami w Twoje życie i nie zadeptuje Twojej własnej roślinki przemiany? Są ludzie, którzy swoimi komentarzami potrafią pozbawić chęci do życia nawet najbardziej majestatyczne drzewo. Pamiętaj o tym i chroń swoją energię.

I jeszcze smaczne zadanie na dziś:

KOKTAJL KAWOWO – ŚLIWKOWY

Składniki:

Śliwki bez pestek, suszone – 28 g (4 x Sztuka)
Figi, suszone – 14 g (1 x Sztuka)
Cynamon – 1 g (0.2 x Łyżeczka)
Kawa, napar bez cukru – 125 g (0.5 x Szklanka)
Napój migdałowy naturalny bio – 125 g (0.5 x Szklanka)

Wykonanie:

Zmiksuj składniki razem.

Przepis pochodzi z naszego SPECJALNEGO ŚWIĄTECZNEGO JADŁOSPISU który znajdziesz tutaj >>>

Na dziś przygotowałam dla Ciebie zarówno praktykę na macie jak i medytację. Możesz je wykonać jedna po drugiej (w dowolnej kolejności), możesz też rozdzielić je sobie na dwa zupełnie oddzielne podejścia.

Super będzie, jeśli uda Ci się zrobić je obie w tym samym dniu 🙂

Medytacja ma formę skupienia się na ciele, oddechu, odgłosach… Jest to wersja, która po pewnym czasie przyzwyczaja Cię do samodzielnej praktyki bez prowadzenia 🙂

Afirmacja na dziś:

Biorę z życia to, czego potrzebuję. Potrafię zarządzać swoją energią.

Medytacja jest poniżej: