5

Santosza czyli zadowolenie.

Dziś przed nami jedna ze składowych 8 gałęzi jogi. Mam nadzieję, że udało Ci się odsłuchać wykładu Bhavesha w czwartek. Jeśli nie, wróć sobie do okienka “3”.

Dziś będziemy mówić o ZADOWOLENIU.

Aby je osiągnąć, należy zdać sobie sprawę, że nic na świecie nie może Cię uszczęśliwić bardziej, niż to co skrywa Twoje własne wnętrze.

Odnajduj zadowolenie w tym , co po prostu „jest”. Nie porównuj się do innych i nie porównuj tego, co przyniósł dzień dzisiejszy do tego, co było wczoraj. Zadowolenie to nic innego jak świadomość chwili obecnej, akceptacja, tego, co nas spotyka odnajdując przy tym pogodę ducha i życzliwość. Dostrzeganie, że szklanka jest zawsze do połowy pełna, a trawa u sąsiada nie jest bardziej zielona, a nawet jeśli jest, to gratulacje dla sąsiada za dryg do ogrodnictwa! 😉

Oczywiście santosza nie wyklucza zachowania twórczej radości i chęci poznania, co stanowi siłę napędową człowieka.

Zadanie na dziś:

Chwyć za kartkę papieru lub swój notes i wypisz wszystkie rzeczy, zdarzenia, osoby, które dają Ci poczucie zadowolenia. Zwróć uwagę na to, że wdzięczność otwiera zupełnie inny wymiar w naszym życiu.

Przenosi nasz środek uważności w stronę naszego serca, z którego płynie czyste piękno i najszczersze intencje.

A im więcej wdzięczności w naszym życiu, tym więcej kolejnych powodów… do wdzięczności.

Joga na dziś:

Na dziś przygotowałam dla Ciebie zarówno praktykę na macie jak i medytację. Możesz je wykonać jedna po drugiej (w dowolnej kolejności), możesz też rozdzielić je sobie na dwa zupełnie oddzielne podejścia.

Super będzie, jeśli uda Ci się zrobić je obie w tym samym dniu 🙂

Medytacja na dziś:

Medytacja ma formę skupienia się na ciele, oddechu, odgłosach… Jest to wersja, która po pewnym czasie przyzwyczaja Cię do samodzielnej praktyki bez prowadzenia 🙂

Afirmacja na dziś:

Akceptuję to, co mnie spotyka. Kocham siebie i z nikim się nie porównuję.

Medytacja jest poniżej: