Wiosenne dojo II

W tym tygodniu pozostajemy w klimacie wiosennego dojo [czyt. dodżo] czyli takiego naszego przedwiośnia. O tym czym jest dojo, pisałam w zeszłym tygodniu >>>

A tutaj znajdziesz wegański jadłospis na wiosenne dojo >>>

Na pewno są osoby, które stwierdzą, że to nie jest prawda, bo zapowiadają jeszcze mrozy sięgające 30 stopni poniżej zera, ale pamiętaj – nie o temperatury tu chodzi. To bardziej kwestia wysokości słońca i długości dnia.

Nasionka kiełkujące wiosną wcale nie robią tego tak hop-siup i z dnia na dzień. One już teraz dostają sygnał, że zbliża się wiosna.

A my, pozostając, lub właśnie chcąc pozostawać blisko natury – słuchamy jej i podążamy za jej głosem.

Jakiś czas temu pisałam Wam o IMBOLC – celtyckim święcie wspierającym odrodzenie się wiosny.

Warto wiedzieć, że takie święta nie biorą się znikąd i że łączy je właśnie przyroda. Pomimo różnic kulturowych, religijnych, rozwojowych i najróżniejszych – to własnie natura jest autorką i strażniczką jednego dla wszystkich zegara.

Dlatego dla jednych IMBOLC, dla drugich gromnica, dla trzecich przedwiośnie, dla czwartych dojo – każdy racji ma dokładnie tyle samo.

Początkowe dni lutego były zawsze czasem wdzięczności za przetrwanie mroźnej zimy – to moment w którym przyroda budzi się do życia. Dni stają się coraz dłuższe, słońce zwycięża mrok, a w powietrzu jest coraz więcej nadziei na lepsze i lżejsze jutro.

Bo gdy natura budzi się do życia – budzi się również nasze wnętrze. Uśpione serca zaczynają na nowo rozkwitać i śpiewać własnym głosem. Odzywa się w nas zew natury, potrzeba spędzania czasu na powietrzu i oczyszczenia.

To czas ogromnych przemian i nowych szans – warto więc zachować otwartość i dać się ponieść energii życia. Bo nie ma większej mocy niż moc budzącej się do życia natury! Wystarczy spojrzeć na maleńkie nasionka, które mają w sobie tak ogromna wolę życia, że wyrastają z nich sięgające chmur drzewa.

W tym tygodniu wspierać się będziemy również księżycowo – spotkamy się na żywo aż 2 razy:

ŚRODA 20:00 – Tworzenie mapy marzeń >>>

Możesz tam już przeczytać, co warto przygotować na takie spotkanie.

CZWARTEK 20:00 – Medytacja Księżycowa >>>

A praktyki, które wybrałam dla Ciebie na nadchodzący tydzień czekają poniżej: