Planowanie w zgodzie z cyklem: webinar

planowanie w zgodzie z cyklem

Przez długi czas (choć może wcale nie tak długo?) szukałam tematu dla kolejnego bezpłatnego webinaru, które organizuję w ramach programu CYKLove w swojej szkole jogi. Przypominam, że aktualnie pracujemy z energią skorpiona. Skorpion to trudny i bardzo złożony znak. Tu nie ma miejsca na kompromisy i bylejakość. Za skorpionem idzie świadomość, że niektóre rzeczy muszą spłonąć po to, by z tych zgliszczy, narodzić się mogła zupełnie nowa jakość. Skorpion również zachęca nas do kopania głęboko w swoich wnętrzach.

W tym niełatwym energetycznie czasie poprowadzę webinar na żywo, w którym chcę pokazać, że takie dokopywanie się do różnych obszarów naszego życia i łączenie ich w jedną całość ma sens. Chcę nauczyć Was planowania swojej codzienności w zgodzie z cyklicznością natury. Natury, którą sami jesteśmy.

„Spójrz głęboko w naturę, a zrozumiesz wszystko lepiej.”

– A. Einstein

Pokażę Wam m.in. jak pracować z pełnią oraz nowiem, czyli księżycowymi wyznacznikami cykliczności. Opowiem o cyklu Kobiety i jego połączeniu z Księżycem. Porozmawiamy o 4 porach roku w kobiecości. Nawiążę do ajurwedyjskiej równowagi i mocy. Pokażę Wam jak zaplanować swój czas w zgodzie z NATURĄ.

Cały webinar ma pomóc w zrozumieniu tego, że jesteśmy nie tylko częścią przyrody, ale sami ją tworzymy, a cykliczność pomaga w planowaniu i budowaniu pełnego, inspirującego, spokojnego świata. Tym bardziej poczujecie, że cały wszechświat będzie pracować dla Was, ponieważ jest on NASZYM domem – więc warto wiedzieć jak się po nim poruszać. A ja chcę Wam w tym pomóc!

Zapisz się na webinar klikając w poniższy banner:

To nic nie kosztuje! Pamiętaj tylko,żeby potwierdzić zapis w mailu – inaczej nie dostaniesz linka do webinaru!

W mailu otrzymasz również gotowe do druku karty pracy, które od razu możesz wykorzystać w praktyce.

Jeśli nie możesz być na żywo – webinar będzie zapisany na 48 h.

Dla subskrybentów Szkoły Jogi nagranie i karty pracy będą dostępne bez ograniczeń czasowych!

Planowanie w zgodzie z cyklem – webinar

Wszyscy żyjemy w cyklu wszechświata, na który składają się setki milionów lat. Mamy cykl naszej Matki Ziemi i docieramy do naszego osobistego cyklu, cyklu związanego z naszym przyjściem na świat i z odejściem, mowa o cyklu życia, bycia na świecie. Początków raczej nie pamiętamy, a jeśli będziemy żyć bardzo długo, to możliwe, że i końcówka umknie we mgle zapomnienia. W trakcie trwania naszego cyklu życia mamy też mniejsze cykle. Cykle, które pozwalają na dostarczenie sobie jako człowiekowi i sobie jako naturze (bo jesteśmy naturą, a nie jedynie jej częścią) bardzo wielu różnych doznań. Webinar pokaże dokładnie, w którym miejscu warto się zatrzymać, a kiedy działać ze zdwojoną mocą.

Nów, pełnia i okres – cykliczność kobiety i księżyca

Patrząc na ruchy ziemi, wyznaczamy dni i godziny. Spoglądając na księżyc, wyznaczamy momenty oczyszczenia i momenty planowania.

Energia księżyca w nowiu jest energią wspierającą i wzmagającą „chcenie się”. Możemy więc powiedzieć, że mamy taki swój mały Nowy Rok i miejsce na nowe plany i postanowienia co niecały miesiąc. Natomiast księżyc w pełni sprzyja medytacji i rozwijaniu intuicji. Jest to czas na przyjrzenie się swoim nawykom i wyeliminowanie tego, co nam nie służy. To samo tyczy się przedmiotów, zobowiązań, czy nawet ludzi, którzy nie są nam przychylni. Pełnia to idealny czas na oczyszczenie, usunięcie blokad i ruszenie do przodu. Pełnia to też czas, by móc przyjrzeć się ziarnom intencji zasianym w nowiu.

Kobieta

Piękne połączenia cyklu nów — pełnia uzupełnione jest typowo kobiecym cyklem, jakim jest okres. Cykliczność kobiety jest zbliżona do cykliczności księżyca. Sam czas krwawienia to początek całego 28-dniowego cyklu. Krwawienie to czas oczyszczenia kobiecego ciała.

Kobiecy cykl jest pełen emocjonalnych zakrętów, które można pracując z nimi, odrobinę ustabilizować. A korzystając z wiedzy, jaką daje nam połączenie między cyklicznością księżyca a cyklicznością kobiecego ciała, dostajemy idealne narzędzia do spójniejszego i pełniejszego przejścia przez comiesięczne cykle, ale też do lepszego, lżejszego i przyjemniejszego życia.

W niektórych kręgach kulturowych kobieta krwawiąca to kobieta nieczysta. Jednak z historycznego punktu widzenia kobieta krwawiąca była uznawana za kobietę potrzebującą odpoczynku. Dziś w szaleńczym pędzie bierzemy tabletki na bóle, które towarzyszą nam w trakcie krwawienia. Stwierdzamy, że damy rade dokończyć projekt po godzinach pracy, bierzemy kolejną tabletkę i zapominamy, że bez względu na to, jak mocno będziemy się wysilać to i tak nie mamy w tym czasie mocy na nadmiar obowiązków, powinnyśmy świadomie planować lżejsze zajęcia nawet w pracy.

4 pory roku w kobiecym ciele

Każda kobieta przechodzi przez 4 pory roku odrobinę inaczej. Cykl, który wyzwala w kobiecie radość wiosny, gorączkę lata, niestabilność jesieni i chłód zimy. Pory roku, które owszem mają odbicie w kobiecym życiu przez dwanaście miesięcy, ale mogą też wyraźnie pokazywać się w ciągu cyklu miesiączkowego. Wszystko to pokazuje, że natura kobiety jest bardzo złożona i choć jest złożona, to przy pomocy prostych metod można dać jej cały ogrom narzędzi, byś mogła żyć w zgodzie ze sobą i z cyklami natury, jakie w każdej z nas zachodzą. Wystarczy być uważną na swoje ciało, na sygnały, jakie ciało  daje. Trzeba umieć samodzielnie dostrzegać znaki, ale też komunikować otoczeniu to, co się z nami dzieje. Jeśli tylko, my jako, kobiety zaczniemy żyć w zgodzie z cyklem, nasze ciało nam się odwdzięczy. Bez względu na to, czy będziemy potrzebowały siły do tego, żeby dziecko przyszło na świat lub do tego, żeby spokojnie przejść czas krwawienia. Musimy poczuć swoje ciało i dać mu opiekę, jakiej potrzebuje, nakarmić się wiarą w to, że kobieca natura to ogrom intuicji i czułości do samej siebie.

Zaplanuj codzienność razem z cyklicznością i … ze mną

Na webinarze pomogę nam zrozumieć, co tak naprawdę blokuje kobiecą radość z codzienności, co zatrzymuje przepływ energii, co rezonuje z Tobą i Twoim otoczeniem, z czego warto zrezygnować i za którym głosem pójść. Bo choć słowa na papierze mogą bardzo pomóc, to myślę, że przekaz moich myśli na webinarze przeniesie cykliczne planowanie w zupełnie inny wymiar.

Zapisz tę datę: 9 listopada 2021, godz. 20:00

Bądź obecna na webinarze z cyklicznością natury, planowaniem i Skorpionem w tle!

Jeśli jeszcze się nie zapisałaś, zapraszam:

1 thought on “Planowanie w zgodzie z cyklem: webinar”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry